Jak dobrać felgi?

Felgi do samochodu i innych pojazdów kupuje się zawsze pod konkretną markę i model samochodu. Na rynku można zakupić bardzo szeroką gamę felg stalowych (głównie w kolorze stali lub czarnym) lub felg ze stopów lekkich (tzw. Felg aluminiowych).

Felgi ze stopów lekkich posiadają ogromną zaletę nad stalowymi zwłaszcza w zakresie walorów estetycznych. Dobrze dobrane pomagają upiększyć lub usportowić wygląd auta. Niekwestionowaną zaletą jest również duża odporność na korozję i teoretycznie dłuższa żywotność (przy odpowiednim eksploatowaniu). W przypadku felg do samochodów osobowych o średnicy 18 cali większość producentów zapewnia możliwość zakupu felg tylko ze stopów lekkich.

Felgi stalowe warto wybrać w przypadku gdy mniej zależy nam na modnym wyglądzie auta lub gdy drogi po których jeździmy są w gorszej kondycji. Felgę stalową łatwiej naprawić lub dokupić taki sam rodzaj, nawet po wielu latach. Z naszego doświadczenia wynika również, że z roku na rok zwiększa się liczba klientów posiadających dwa komplety felg – stalowe na zimę i aluminiowe na sezon letni.
Zapraszamy do kontaktu a z przyjemnością pomożemy Państwu w wyborze odpowiedniego rodzaju i typu felg dla Państwa samochodu!

Automobile drives, aluminum, alloy, horizontal von